Langas.net Logo

Studijos

[ Airija -> Studijos ] [ Komentuoti ]
Jūs esate senoje Airijos skyriaus versijoje. Airijos skyrius perkeliamas į naują sistemą, galimi laikini nesklandumai. Naujoji versija - čia: www.langas.net/tp/airija

Kaip studijuoti Airijoje?

Nieko konkretaus atsakyti negaliu, galioja bendri patarimai:
- kontaktuokit su Airijos universitetais
- bandykit susirasti kokių nors fondų finansavimą

Ar aukštasis mokslas Airijoje mokamas? Kiek kainuoja?

Deja aukštasis mokslas Airijoje kainuoja nemažai. O ne Europos sąjungos piliečiams jis kainuoja maždaug dvigubai brangiau nei vietiniams. Vienų metų studijų kaina gali svyruoti nuo 3000 iki 25000 eurų (priklausomai nuo universiteto ir specialybės).

Ar airiai pripažįsta lietuviškus diplomus?

Privačiose įmonėse pripažįsta. Valstybinėse - nežinau.

Kur rasti Airijos aukštųjų mokyklų sąrašą?

University College Dublin, European Institute

- Paruošė Kristina -
Mokausi magistratūroje University College Dublin European Institute. Į Airiją atvaziavau prieš mėnesį įgyti magistrą (Master of Economic Science – MeconSc – in European Economic and Public Affairs programme).
University College Dublin (UCD) galbūt ne taip gerai žinomas universitas kaip Trinity College (pvz. rašytojas Oscar Wilde studijavo šiame universitete), tačiau laikomas vienu iš moderniausių Airijos universitetų.
Norintys studijuoti magistro programą manau gali lengviau patekti į UCD, nei norintys įgyti bakalaurą. Erasmus programų su Lietuvos universitetais kiek žinau UCD neturi. Magistro programa padalinta i du semestrus. Rudens semestro egzaminai vyksta gruodžio mėnesį, o pavasario semestro – gegužės, birželio mėnesiais.
Mokslas kainuoja sąlyginai nedaug, pvz. magistro studijų kaina (Lietuvai kaip ES narei sumažinta nuo 2004/05/01) 9900 euru, plius pragyvenimo išlaidos. UCD teritorijoje esančio bendrabučio kambario kaina metams 4500-5000 euru.
Oficialiai studijos prasideda rugsėjo 7 d. ir pirmąsias savaites vyksta įžanginės paskaitos bei įvairūs renginiai, pvz. universiteto sporto ir laisvalaikio klubų pristatymai ar pažintinės kompiuterių klasių/bibliotekos išteklių naudojimo paskaitos.
Privalumas šių studijų, kad norintys įgauti žinių studentai labai skatinami. Pvz. norintys išmokti užsienio kalbas, gali papildomai pasirinkti užsienio kalbą (iš aštuonių galimų) už kurias nereikia mokėti. Tarptautinių studijų studentams organizuojamos pažintinės keliones ir specialūs renginiai.

Institute of Technology, Letterkenny

- Paruošė Jurgita iš Letterkenny -
Mes esame Letterkenny'je. Mokinames Institute Of Technology, antrame kurse, Business Studies. I Airija atvaziavome 2001m. rugsejo 11 diena. Taip, kad mes cia jau septyni menesiai. Mus atsiunte Kauno Verslo Kolegija pagal Socrates Erasmus programa.
Studijos prasidejo ne taip, kaip Lietuvoje - rugsejo pirma, o apie rugsejo 20 (dabar tiksliai datos neatsimenu). Ir taip dar savaite buvo tokia betvarke, kad negalejai suprast nei kokia tau paskaita, nei kur vyksta ir ar apskritai ja dabar turi. Pirmieji - rudens egzaminai buvo gan anksti - gruodzio pradzioje. Baigesi gruozio 13 diena. Tad turejome beveik menesi laiko atostogu (iki sausio 8d.). Kadangi buvome jau truputi pasiilgusios Lietuvos, tai ten ir sutikome Sv. Kaledas ir naujuosius.
Vertinimo sistema cia kitokia nei Lietuvoje, prie ko tikrai nelengva buvo priprasti. Vertina procentais. Pvz. rudens beveik visi egzaminai buvo verti 10%. Tai reiskia, kad jei tu gavai 50%, tai prie galutinio turesi 5%. Tas pats ir per pavasario. Dar yra tarpiniai projektai verti apie 10-15%. Dauguma priklauso nuo vasaros egzaminu, nes jie verti po 60 - 80%.
Dar kas kitaip nei Lietuvoje, kad jie, kad jie visa atsviesta medziaga isdalina kiekvienam studentui. Tas aisku labai gerai mums.
[...]Airijos pamateme nemazai. Buvo organizuojamos nemokamos keliones uzsienio studentams.

Apie Open University

- Paruošė Bro1 -
Aš pats mokausi magistrantūrą Open University. Maždaug 2003 metų antroje pusėje turėčiau gauti magistro laipsnį "in Computing for Commerce and Industry."
Open University yra labiausiai žinomas UK universitetas mokantis nuotoliniu būdu. Kiekvienas semestras trunka pusmetį (nuo gegužės iki lapkričio ir nuo lapkričio iki gegužės). Norint gauti magistro laipsnį (jeigu jau turi bakalauro) turi surinkti 120 kreditų už studijas ir 60 kreditų už magistrinį darbą.
Studijų kaina 30 kreditų gauti yra maždaug 2000 eurų (priklauso nuo studijuojamo dalyko).
Aš pats nerekomenduočiau imtis daugiau nei 30 kreditų per pusmetį.
Studijos vyksta maždaug tokiu būdu:
- Open University atsiunčia studijų medžiagą (vadovėlius, namų darbų užduotis, pavyzdinius egzaminų klausimus su atsakymais, keletą kompaktinių diskų, mokymosi tvarkaraštį)
- Per pusmetį paprastai reikia atlikti 3-4 namų darbus, kurių pridavimo data nurodyta studijų tvarkaraštyje.
- Namų darbų atsakymai siunčiami paštu (o kai kuriems studijuojamiems dalykams internetu)
- Namų darbai būna įvertinami ir atsiunčiami atgal ištaisyti ir su pastabomis.
- Egzaminai laikomi normaliai - Dubline (aš pats Dublino gyventojas).
- Po kiekvieno išlaikyto egzamino gaunamas sertifikatas.
Mokytis nėra sunku, tačiau studijos ir ypač namų darbų užuotys atima labai daug laiko.
2002 metų duomenimis Open University yra 6-oje vietoje UK pagal studijų kokybę.

į pirmą puslapį

teisines pastabos

Top 100

Created with Qixite

RSS

puslapio pradžia

Siūlymus, pastabas, klausimus siųskite adresu:
Visa šiuose Airijos skyriaus puslapiuose pateikta informacija yra svetainės www.langas.net/airija autoriaus nuosavybė. Informaciją galima platinti tik su sąlyga, jog tai daroma nemokamai. Visais kitais atvejais turite gauti mūsų leidimą platinti šią informaciją.