Langas.net Logo

Pareigos

Jūs esate senoje Airijos skyriaus versijoje. Airijos skyrius perkeliamas į naują sistemą, galimi laikini nesklandumai. Naujoji versija - čia: www.langas.net/tp/airija

Veikla

Bendruomenė vykdo įvairią švietėjišką ir kultūrinę veiklą. Organizuojame kultūrinius ir pramoginius renginius, susitikimus, rūpinamės lietuviškomis mokyklomis, bibliotekomis ir pan.

Šiuo metu mums reikia

Bibliotekininkų
Projektų rašytojų
Žurnalistų
Organizatorių
Mokytojų
Programuotojų
Vežėjų

Bibliotekininkų

Šiuo metu lietuvių bendruomenei reikalingas bibliotekininkas / knygų reikalų organizatorius.
Šiam asmeniui ar asmenims tektų
* palaikyti ryšius su Airijos bibliotekomis
* paruošti (išversti lietuviškus knygų pavadinimus į anglų kalbą) ir pristatyti knygas į Airijos bibliotekas
* palaikyti ryšius su Lietuvos leidyklomis bei intitucijomis, kurios dovanotų knygas lietuvių bendruomenei
* priimti dovanojamas knygas iš Airijos lietuvių
* suorganizuoti knygų pakeitimą Airijos bibliotekose (nes kai kurios bibliotekos norėtų lietuviškas knygas priimti tik laikinai ir praėjus tam tikram laiko tarpui pakeisti jas kitomis)

Projektų rašytojų

Projektų rašytojai būtų atsakingi už įvairių projektų dokumentacijos paruošimą įvairioms ES, Airijos ir Lietuvos institucijoms bei fondams.
Taip pat jie būtų atsakingi ir už naujų finansavimo šaltinių paiešką.
Keletas institucijų ir fondų, kuriems tektų ruošti dokumentaciją įvairių bendruomenės projektų finansavimui:
* Socrates Comenium
* Tautinių mažumų ir išeivijos departamentas
* Lietuvos fondas

Programuotojų

Šiuo metu Dubline veikiančiai lietuviškai mokyklai "4 vėjai" reikalingi programuotojai mokyklos apskaitos programai kurti ir tobulinti.
Mokyklos apskaitos programa būtų naudojama moksleivių ir jų tėvų registracijai, lankomumui, mokyklos pajamų (ketvirtinis mokestis, parama) ir išlaidų registravimui bei analizei. Pageidautina, kad ši sistema veiktų Windows ir Linux aplinkose (pvz naudojant web interfeisą). Ši sistema gali būti kuriama atskiromis dalimis.

Organizatorių

Karts nuo karto planuojame įvairiuose Airijos miestuose organizuoti įvairius lietuviškus renginius. Šių renginių organizaciniams reikalamas spręsti reikalingi aktyvūs žmonės visuose Airijos miestuose.

Žurnalistų, straipsnių rašytojų

Jūsų nuomonės ir straipsniai labai laukiami laikraštyje "Saloje" ir interneto svetainėje langas.net/airija. Net jeigu nemoki labai rišliai dėstyti minčių, bet turi ką pasakyti, susiek - mes pasistengsime ką nors suorganizuoti - galbūt paimsime interviu, galbūt paredaguosime tavo juodraštį.
Žmonėms būtų įdomu perskaityti:
* apie tai, ką išmanai;
* apie tai, kaip palygintum savo profesijos ypatumus Airijoje ir Lietuvoje;
* apie tai, kodėl rekomenduotum apsilankyti vienoje ar kitoje vietoje;
* ir kt.
Taip pat kartais reikėtų parašyti vieną kitą straipsnelį ar pranešimą spaudai tiek Lietuvos, tiek ir Airijos žiniasklaidai.

Mokytojų, lietuvių kalbos

Šiuo metu mums ypač reikia lietuvių kalbos mokytojų, kurie šeštadieniais (nebūtinai kiekvieną šeštadienį) galėtų Dubline mokyti 4-6 ir 7-10 metų moksleivius.
Taip pat mums reikia lietuvių kalbos mokytojų vyresniems - 11-15 metų moksleiviams.

Mokytojų

Reikėtų ir žmonių, kurie galėtų paskaityti 11-15 metų moksleiviams vienkartines pažintines paskaitėles iš įvairiausių sričių:
* kompiuterijos
* dantų higienos
* astronomijos
* chemijos
* automobilistikos
* sporto
* literatūros
* kita

Mokytojų asistentų

Net jeigu nieko per daug nemokate, tačiau norėtumėte padėti pagrindiniams mokyklos mokytojams palaikyti tvarką klasėje - kreipkitės į mus.

Vežėjų

Karts nuo karto tenka pergabenti knygas iš Lietuvos į Airiją. Jeigu tau tenka karts nuo karto keliauti automobiliu tarp Lietuvos ir Airijos ir mašinoje lieka vietos 1 - 2 dėžėms knygų, tai susisiek su mumis.
Pavyzdžiui dabar leidyklos Alma Litera ir Vaga padovanojo dėžę vaikiškų knygų mokyklai "Keturi vėjai", šias knygas reikėtų atsigabenti į Dubliną iš Vilniaus.

į pirmą puslapį

teisines pastabos

Top 100

Created with Qixite

RSS

puslapio pradžia

Siūlymus, pastabas, klausimus siųskite adresu:
Visa šiuose Airijos skyriaus puslapiuose pateikta informacija yra svetainės www.langas.net/airija autoriaus nuosavybė. Informaciją galima platinti tik su sąlyga, jog tai daroma nemokamai. Visais kitais atvejais turite gauti mūsų leidimą platinti šią informaciją.