Langas.net Logo

Gimdymas

[ Airija -> Kiti klausimai -> Gimdymas ] [ Komentuoti ]
Jūs esate senoje Airijos skyriaus versijoje. Airijos skyrius perkeliamas į naują sistemą, galimi laikini nesklandumai. Naujoji versija - čia: www.langas.net/tp/airija

Airijos piliečių tėvų teisės

Paruošė OAPA:
Gimdymas yra nemokamas. Taciau pries dvi savaites gimde pazystama lietuve ir gavo ~700 euru saskaita. Kai pasiskambino pasiaiskint kodel, pasake jog ji nepateike savo PRSI numerio. Kai numeri dave saskaita buvo anuliuota. Cia gime vaikai gauna lygiai tokias pat pasalpas kaip ir atveztiniai. Jokio skirtumo.
Vaikas automatiskai gauna Airijos pilietybe (ir jei nori pasa). Pasu poskyryje Lietuvoj bandziau aiskintis del dvigubos pilietybes. Net isdestes situacija 2 kartus gavau ta pati pazodini atsakyma: "Jei abu tevai yra lietuvos pilieciai - nesvarbu kur vaikas gime - jis yra TIK LIETUVOS PILIETIS. Elementari logika lietuvos biurokratinese institucijose negalioja.
Paruošė Atmosferikas:
Kiek žinau, jei esi legaliai uzsiregistraves, tai gimdymas priklauso nemokamas, kaip ir trys menesiai kudikio prieziuros po gimimo. Veliau jau draudimai ir t.t. Atrodo uz vaiko gimima irgi yra vienkartine pasalpa, apie kelis simtus euru.
Paruošė Viktoras:
Kol kas galiu tik pasakyti, kad i ligoninę gymdyti turi priimti. Precedentas yra: vieno pazistamo zhmona atvazhiavo ir po triju dienu pagimde. Valstybe dengia 3 dienu ishlaikyma ligoninėje. Nei ji, nei jos vyras draudimo neturejo ((draudimas dengia gymdyma jei išdirbai 1 metus).
Gimdė National Maternity ligoninėj. Tai nemokama.
Vaikas tapo "irlandskoj mordoj" :-). Kadangi vyras dirba programeriu, tai jie padave tik i pashalpa vaikui (ar kaip ji ten vadinasi). Apie 100 - 150 euru (tiksliai nezhinau). Ar jie gavo rezidento teises, nežinau. Dabar su jais kontaktu nepalaikau, tad ir nesuzhinuosiu.
Žodžiu, jei nesi baptistas, tai gimus vaikui gausi pašalpa apie 100-150 euru per menesi

Pastovus rezidento statusas

Nuo 2003 metų vasario 19 dienos panaikinama galimybė prašyti pastovaus rezidento statuso jei tau gimsta vaikas (Airijos pilietis).

Vaiko pašalpa (Child Benefit)

Vaiko pašalpa mokama tėvams už vaikus iki 16 metų arba vaikus iki 19 metų, jeigu šie mokosi dieniniame skyriuje (full time).
Šiuo metu pašalpa yra
- 117 EUR už pirmus du vaikus
- 147 EUR už trečią ir kiekvieną vėlesnį vaiką
Prašyma pašalpai gauti reikia pateikti per 3 mėnesius nuo vaiko gimimo.

Motinystės pašalpa (Maternity Benefit)

Dirbančioms moterims, kurios išeina dekretinių atostogų mokama motinystės pašalpa. Pašalpa mokama nedaugiau nei 18 savaičių. Jos dydis priklauso nuo atlyginimo dydžio ir yra intervale tarp 135,60 EUR ir 232,40 EUR (per savaitę?)

į pirmą puslapį

teisines pastabos

Top 100

Created with Qixite

RSS

puslapio pradžia

Siūlymus, pastabas, klausimus siųskite adresu:
Visa šiuose Airijos skyriaus puslapiuose pateikta informacija yra svetainės www.langas.net/airija autoriaus nuosavybė. Informaciją galima platinti tik su sąlyga, jog tai daroma nemokamai. Visais kitais atvejais turite gauti mūsų leidimą platinti šią informaciją.