Langas.net Logo

Mokyklos

[ Airija -> Kiti klausimai -> Mokyklos ] [ Komentuoti ]
Jūs esate senoje Airijos skyriaus versijoje. Airijos skyrius perkeliamas į naują sistemą, galimi laikini nesklandumai. Naujoji versija - čia: www.langas.net/tp/airija

Klausimas

Aš dar rašau iš Lietuvos, kokia sistema užsieniečiams mokytis? Norėčiau, kad mano dukra lankytų mokyklą mokslo metais Airijoje. Kaip tai įforminti?

Atsakymas 1

Mokslas pradinėse ir vidurinėse valdiškose mokykloje nemokamas.

Atsakymas 2

Į mokyklą užrasyti reikia kiek įmanoma anksčiau, prieš pusmetį ar netgi dar anksčiau, ypač jei nori patekti į gerą mokyklą ir arti būsimų (esamų) namų. Jei neaišku, į kokią klasę, tai reikia konsultuotis su tos mokyklos administracija. Toliau viskas labai paprasta, gali gauti formą paštu, užpildyti ir laukti rugsėjo 1d. Dar teks nusipirkti tos konkrečios mokyklos uniformą. Skirtingose mokyklose skirtingos uniformos ir jos privalomos ne visose mokyklose.
Finansinis aspektas: yra religinės mokyklos, kuriuose už patalpų nuomą sumoka bažnyčia, ir nereliginės, kuriose už tai turi sumokėti tėvai. Mūsų mokykloj rinko po 130 iš šeimos.
Rugsėjo mėnesį yra pateikiamas sąrašas priemonių, kurias reikia supirkti - knygos, sąsiuviniai. Kadangi jų būna visokių formatų, tai lengviausia knygyne duoti sąrašą, ir pardavėjos surinks kiek ko reikia. Knygos gali kainuoti apie 50-200 eurų priklausomai nuo klasės. Dar mūsų mokykloj rekėjo sumokėti po 40 eurų už 'printed material'. Kartais pinigus galima pateikti mokytojai/mokyklai ir jie parūpina vadovėlius. Plaukimo pamokos - 50 eurų. Bent pora kelionių į metus, 20-30 eurų. Pietus vaikai atsineša iš namų - dar reiktų pasidomėti, kai kurios mokyklos laikosi sveikos gyvensenos principų ir neleidžia neštis šokoladukų, čipsų ir gazuotų gėrimų. Mokykla gali gauti papildomų finansų samdyti mokytoją, kuri dirbtų su neanglakalbiais vaikais. Vienas iš mokyklos gerumo rodiklių, jei yra tokia mokytoja ir tai nekainuoja.
Tuo rinkliavos nesibaigia, būna atviru rinkliavų (duokite mokyklos infrastruktūrai kiek kas gali), būna užslėptų, organizuoja loterijas, kurioms reikia išpirkti bilietus. Papildomos rinkliavos nuo mokyklos nepriklauso, gali būti net atvirkščiai, kuo geresnė, tuo populiaresnės rinkliavos. Vienu žodziu, jei kas stebisi, kad tik Lietuvoj nemokamo mokslo mokyklas reikia finansuoti, tai giliai apsirinka.
Mokyklos direktorius čia vadinamas 'principle'.
Paruošta pagal Atmosferiko ir Renatos Retkutės komentarus

Nuorodos

į pirmą puslapį

teisines pastabos

Top 100

Created with Qixite

RSS

puslapio pradžia

Siūlymus, pastabas, klausimus siųskite adresu:
Visa šiuose Airijos skyriaus puslapiuose pateikta informacija yra svetainės www.langas.net/airija autoriaus nuosavybė. Informaciją galima platinti tik su sąlyga, jog tai daroma nemokamai. Visais kitais atvejais turite gauti mūsų leidimą platinti šią informaciją.