Langas.net Logo

Reportažas Nr. 21

[ Airija -> Pasakojimai -> 1999-2000 metų reportažai -> Reportažas Nr. 21 ] [ Komentuoti ]
Jūs esate senoje Airijos skyriaus versijoje. Airijos skyrius perkeliamas į naują sistemą, galimi laikini nesklandumai. Naujoji versija - čia: www.langas.net/tp/airija
Jesus Christ Super Star, nauja vagystė
Apie Jesus Christ Superstar
(1999 rugpjūčio 14)
Viskas prasidėjo gan seniai ir paprastai - So prieš maždaug mėnesį pamatė šito spektaklio reklamą ir nusprendė eiti - kadangi dar niekas iš mūsų nebuvo jokiame airiškame teatre, nusprendeme ten eiti visi. So užsakė bilietus telefonu, padiktavo savo kreditinės kortelės numerį ir jam prižadėjo, kad bilietai bus išsiųsti. Praėjo keletas dienų, o bilietų kaip nėra, taip nėra - matyt airiškas paštas veikia tik šiek tiek geriau nei lietuviškas vienas. So sunerimo, pradėjo skambinti į visokius ten Point Theatre, klausinėti, ar tikrai jie išsiuntė bilietus. Pasirodo išsiuntė, ir gan seniai. Tada So panūdo sužinoti, ką mums reiks daryti, jei bilietai neateis iki spektaklio dienos. Pasirodo šitie kapitalistai gudrūs bjaurybės - pas juos ir toks atvejis numatytas - padiktavo jie So kažkokį tai "reference" numeriuką ir sako: "jei ką, tai mes jums prieš pat spektaklį dublikatus išduosim".
So nusiramino ir galų gale rugpjūčio 14 (šeštadienį) mes patraukėme į Taško teatrą (Point Theatre). Na ir nustebome - vietoj to, kad pamatytume kažka panašaus (o gal ir gražesnio) į Vilnietiskąjį operos ir baleto teatrą, mes pamatėme kažkokį parodų rūmų, vilniaus koncertų ir sporto rūmų bei kažkokių greito maisto užeigų hibridą. Tai buvo kažkokia milžiniška salė su daug visokių kavinukių, alubarių ir stalų aplinkui. Žmonės pirko alų, hamburgerius, hot-dogus ir panašius daiktus, sėdosi ant stalų stovinčių palei sienas ir valgė.
Tiesa airiai eidami į teatrą nė nebando rengtis taip, kaip kad lietuviai rengiasi. Bet mes vis vien nebuvome vieninteliai kostiumuoti - kostiumus apsirengę buvo dar ir teatro tarnautojai.
Šiek tiek palaukę mes pagaliau pakliuvome į pačią salę, kuri buvo baisiai didelė ir su kietomis kėdėmis. Pats spektaklis nebuvo labai įspūdingas - artistai buvo kažkokie keisti - amerikiečių kareivių uniformomis apsirengę, bėgiojo su automatais. Taip pat buvo kažkiek atominių bombų parodyta (reik prisiminti kad spektaklis tai visgi buvo apie Jėzų). Bet muzika ir dainavimas tai tikrai labai patiko. A, tiesa, dar tas teatras yra pastatytas prie kažkokios prieplaukos ir aplink primėtyta daug šiukšlių, ir iki ten nevažiuoja jokie autobusai (na gerai, 1 važiuoja, bet labai retai).
(Maždaug 1999 rugpjūčio 08)
Dar savaite anksčiau mes ėjome į kiną, kurs vadinosi Mumija. Kino teatras Virgin Cinemas turi apie 10 salių, kuriose rodomi visokie ten filmai. Tačiau nepaisant erdvių patalpų, kai tik pakliuvome į kino teatrą mus nustebino didelės eilės prie bilietų. Tada mes palikome Pauliu stovėti eilėje, o patys išėjome po aplinkines gatves ir parduotuves pavaikštinėti. Ir atsitik tu man taip, kad pakliuvome į komp. žaidimų parduotuvę ir aš už 10 svarų nusipirkau bilijardo simuliatorių, nes man bais patiko darbe tikrą bilijardą žaisti.
Po to nuėjome į kiną. Salėje buvo labai minkštos ir patogios kėdės, prie kėdžių buvo pivirtinti laikekliai limonadui pasidėti ir labai daug airių aplink graužė popcorn'us. O viena šalimais sėdinti airė išvertė visą puoda šitų popcorn kukurūzų ant save ir sau po kojomis ir visa sumišusi dairėsi aplinkui.
(1999 rugpjūčio 16)
Šitie airių kapitalistai taikėsi mane apgauti. Mat sutariau aš su viena firma, kad pirksiu iš jų skaitmeninį fotoaparatą, sutarėme dėl kainos. Ir jie man paskambino į darbą, jau kai gavo tą daiktą, ir sako: "šitas kainuos tiek tais ir dar VAT (PVM)". O čia aš jau ir beveik supykau. Sakau "velniai jūs" - ko anksčiau nesakėt. O jie sako: "pas mus visos kainos be PVM nurodytos". O aš sakau: "į jūsų kaininką nežiūrėjau, jūs man patys kainas atsiuntėt el. paštu". O tada jie sako: "kad ir su PVM, bet mes konkurentabilesni bet kokiu atveju. Ir tu pigiau negausi". O aš sakau - gausiu, to kad jau prieš dvi dienas tokioj ir tokioj parduotuvėj keliais svarais pigiau mačiau ir jei su jumis nebūčiau susitaręs ir pas jus užsakęs, tai vaikščiočiau ir fotografuočiau jau viską.
Tada paprašė jie manęs palaukti, man iš telefono muzikytę pagrojo, ir tada jie man sako: "Ok, visvien mes tą digital camera gavom, imk už tiek kiek tarėmės". Taip štai manęs šitie airių kapitalistai neapgavo.
O šiaip aš dar įsigijau palmtop'ą - tokį mažą kompiuteriuką, kuriuo galėsiu diplominį darbą pradėti rašyti. Rašysiu, kai būsiu gamtoje, kai būsiu pub'e, kai būsiu autobuse ir kai būsiu namie. Dar prieš porą savaičių buvome mes visi apsirgę - bėgo nosys, kosėjome ir čiaudėjome, tačiau mes turėjome visokių ten vaistų, visokių ten žolelių arbatų (ramunėlių, čiobrelių ir dar gyvo velnio, kurių net pavadinimų nežinau (neatsimenu)) ir dėl to mes visi pasveikome labai greitai. Be viso šito, aš jau po kokių 2-jų - 3-jų savaičių turėčiau gauti rimto darbo :). Bus visai linksma padirbėti šiek tiek.
Čia mes išsinuomojome videomagnetofoną ir nustatėme filmų nuomos taisykles - kiekvienas nuomojasi tokį filmą, kokio nori pats, jį kartu gali žiūrėti bile kas iš mūsų. Ir kiekvienas iš mūsų per mėnesį turi išsinuomoti minimum 3 filmus.
(1999 rugpjūčio 22)
Šiandien vaikštinėjau po miestą ir vienoje muzikos parduotuvėje suradau savo mėgstamiausios grupės (Weezer) kompaktą. Na aš jį įsigijau ir tuo labai džiaugiuosi.
Toliau beeidamas per miesta pakliuvau į kažkokį knygyną, kuriame visos visos knygos kainavo po 1 svarą. Ir kadangi viskas buvo taip pigu, tai aš nusipirkau 9 knygas (tarp ju daugiau nei pusę apie vadybą ir verslą). Vienintelis blogas dalykas yra tas, kad kol aš visko iš tų knygų neišmokau tai nešioju jas ant pečių ir tai man pakankamai sunku yra, to, kad knygos sunkios bjaurybės, o jei aš neklystu, tai man tas knygas dar kokias 5 valandas tampytis reikės, todėl, kad į miestą išvažiavau ne bile ko, o vieno savo dėstytojo sutikti (į konferenciją į Airiją atskrenda jis) ir parodyti kaip iš aerouosto į Dublin'ą pakliūti. (tarp kitko šitą visą reportažą aš dabar aerouoste sėdėdamas rašau savo naujai įsigytu žaislu).
(1999 rugpjūčio 22)
Šitie velniai airiai mane visai sunervino, kol aš po miestą vaikštinėjau, jie nuo mano dviračio priekinį ratą nusuko ir, galas jį žino, kur nuvilko :( (visa tai nutiko dienos metu (tarp 14:00 ir 18:00) ir prie pat namų (dviratis buvo prie tvorelės prirakintas)). Taip kad, kol kas vėl eilinį kartą vaikščioti pėstute reikia :(

į pirmą puslapį

teisines pastabos

Top 100

Created with Qixite

RSS

puslapio pradžia

Siūlymus, pastabas, klausimus siųskite adresu:
Visa šiuose Airijos skyriaus puslapiuose pateikta informacija yra svetainės www.langas.net/airija autoriaus nuosavybė. Informaciją galima platinti tik su sąlyga, jog tai daroma nemokamai. Visais kitais atvejais turite gauti mūsų leidimą platinti šią informaciją.