Langas.net Logo

Reportažas Nr. 37

[ Airija -> Pasakojimai -> 2001-2002 metų reportažai -> Reportažas Nr. 37 ] [ Komentuoti ]
Jūs esate senoje Airijos skyriaus versijoje. Airijos skyrius perkeliamas į naują sistemą, galimi laikini nesklandumai. Naujoji versija - čia: www.langas.net/tp/airija
2001 birželio 30. Apie politiką ir antis.
Šiandien man prasideda atostogos, taigi norėčiau papasakoti kas naujesnio nutiko...
Prieš mėnesį man sukako dveji metai Airijoje ir to aš niekaip neatšvenčiau.. Na gerai gerai atšvenčiau kažkiek, bet nelabai, nes lygiai po savaitės nuo tų dviejų metų Airijoj sukakimo buvo ir mano gimtadienis, kurį švenčiau nelabai įprastai - teatre, žiūrėjau su draugais spektaklį... Tiems, kas suprato kalbą, spektaklis patiko... Kitiems ko gero nelabai... Beje, spektaklis buvo apie kažkokią kraupią londoniečių šeimą ir vadinosi "Homecoming".
Po to dar visi užėjome pas mus į svečius ir paūžėme.
Beje šiuo metu mano puslapis apie Airiją pakankamai išpopuliarėjo ir ko gero kiekvienas žmogus mokantis naudotis internetu ir atvažiuojantis į Airiją susiranda šią mano svetainę. Dažniausiai tai būna labai šaunu, tačiau kartais būna užduodami tokie su manim nesusiję klausimai, kad net ir nežinau, ką beatsakyti...
Na ką jūs atsakytumėte į klausimą "Kokiu automobiliu geriau atvažiuoti į Airiją, kad benzino mažiau sunaudotų ir mažiau gestų?". Aš atsakiau, jog neišmanau nieko apie tai...
Na bet dažniausiai visgi klausimai būna gerokai paprastesni ir mano kompetencijos atsakyti į juos užtenka.
Hm... o dabar apie gyvunėlius:
1. Pelės
2. Antys
3. Briedžia artai elniai
Pelės
Taigi. Pas mus namie yra pelių. Viena pelė buvo artai ligota artai labai drąsi ir dėl to vieną naktį įlipo pas Gitaną į lovą... Gitana aišku išsigando, o pelė aišku neišsigando ir nuo lovos nulipo tik po to, kai Gitana į ją metė kažkokią monetą.
Kitą dieną mes tą pelę sutikom sėdinčią ant kilimėlio, aš ją paėmiau už pakarpos ir išnešiau laukan. Jinai šiek tiek spardėsi, bet nekando (na nelabai ir galėjo įkąsti, nes kaip minėjau, laikiau ją už pakarpos).
Antys
Kažkurį rytą visai neseniai ėjau į autobusą... Teko eiti per tiltuką. Ir ką gi aš sutikau? Ogi antį ir krūva mažų mažų mielų mielų ančiukų, kurie aišku buvo kažkiek išsigandę, kadangi jie irgi ėjo per tilto šaligatvį ir vienoj jų pusėje dūmė mašinos baisiausiai kriokdamos, o kitoje pusėje buvau aš. Kai ėjau pro šalį, antis su ančiukais beveik supanikavo, tačiau aš pasistengiau pasitraukti nuo jų kiek toliau, o jie irgi atsitraukė kuo toliau nuo manęs ir kai aš praėjau antys lengviau atsipūtė ir nuėjo toliau.
Briedžiai
Netoli nuo namų yra Phoenix parkas, jis yra ko gero didžiausias parkas vakarų Europoje ir dėl to jame ganosi elniai. Na aš pats jų dar nemačiau, bet masterbro ir sonatos pasakojimu jie veisiasi geometrine progresija, kas savaitę... - vieną kartą jie matė apie 70 elnių, o kitą kartą po savaitės jau apie 110. Jeigu jie tikrai dauginasi tokiais tempais, tai badas Airijai neturėtų grėsti niekada.
Apie politiką
Prieš porą savaičių aš buvau gerti su airiais pub'e ir prašnekome apie politiką, o tiksliau apie Nicos sutarties referendumą, kur airiai kaip žinia nubalsavo prieš, nors pagal įvairias apklausas atliktas prieš balsavimą buvo nustatyta, jog Nicos sutarčiai pritaria daugiau žmonių nei nepritaria.
Iš penkių airių su kuriais aš kalbėjau balsavo tik vienas... Jis balsavo už. O visi kiti pateikė maždaug tokius pasiteisinimus:
- Nieko nežinojau apie Nicos sutartį
- Niekas man nepateikė jokios informacijos apie sutarties privalumus arba trūkumus
- Tingėjau labai, nes visgi buvo ketvirtadienio vakaras ir po darbo jau buvau pavargęs
- Aš balsuoju tik už svarbius dalykus (t.y. kai renkama vietos valdžia ar pan.)
Taigi, kaip matome, airiai elgiasi gan keistai vykdydami visokius rinkimus ir referendumus darbo dienomis... Taip pat mane dar nustebino ir tai, kad referendumo dieną labai aktyviai veikė visokie agitatoriai.
Vat. O dar aš galų gale pradėjau jausti, kad anglų kalbą galiu laisviau vartoti... gal man padėjo ir tai, kad neypatingai seniai vienas mano kolega airis man pasakė, jog aš užtikrintai angliškai kalbu... Bet man ta anglų kalba ne taip jau lengvai einasi kaip norėčiau - ir tai vien dėl to, jog lietuviškai tenka bendrauti bent 10-15 kartų daugiau nei angliškai.
Na ir pabaigai dar norėjau pasakyti, jog galų gale, po beveik dviejų metų pertraukos aš vėl atidariau svetainę www.ireland100.com, kurioje planuoju galbūt jau nebeužilgo ir savo verslu užsiimti.

į pirmą puslapį

teisines pastabos

Top 100

Created with Qixite

RSS

puslapio pradžia

Siūlymus, pastabas, klausimus siųskite adresu:
Visa šiuose Airijos skyriaus puslapiuose pateikta informacija yra svetainės www.langas.net/airija autoriaus nuosavybė. Informaciją galima platinti tik su sąlyga, jog tai daroma nemokamai. Visais kitais atvejais turite gauti mūsų leidimą platinti šią informaciją.