Langas.net Logo

43 - Viceministras

[ Airija -> Pasakojimai -> 2001-2002 metų reportažai -> 43 - Viceministras ] [ Komentuoti ]
Jūs esate senoje Airijos skyriaus versijoje. Airijos skyrius perkeliamas į naują sistemą, galimi laikini nesklandumai. Naujoji versija - čia: www.langas.net/tp/airija
2002 04 12 - penktadienį įvyko neformalus Airijos lietuvių bei užsienio reikalų viceministro Ryčio Martikonio ir URM dvišalių ryšių skyriaus direktoriaus Eitvydo Bajarūno susitikimas.

Pradžia

Savaitės pradžioje gavau laiškutį iš LR URM. Jame buvo parašyta, kad viceministras Rytis Martikonis bus Airijoj keletą dienų ir norėtų susitikti su vietine studentija, kadangi tų vietinių studentų čia ne tiek jau daug, tai suorganizavau kiek galėjau.
Susitikimas vyko senukų pube, Dublino centre.
Rezultatas gavosi pakankamai neblogas - iš viso 11 vietinių (Airijos) lietuvių ir pora ne vietinių mūsų valdžios atstovų.

Atpažinau

Rytis Martikonis
Patys pirmi, kaip ir pridera organizatoriams, atėjome mes su broliu, po to pradėjo rinktis visi kiti... Lygiai lygiai sutartu laiku pube pasirodė ir Rytis su Eitvydu. Rytį atpažinau iš karto, nes dar prieš susitikimą persiskaičiau kažkur internete NATO puslapyje surastą jo biografiją bei URM svetainėj suradau nuotrauką.
Vos susipažinę per pirmas keliolika minučių užvertėme juos mums rūpimais klausimais, o po to diskusijos nukrypo į šiaip pokalbius apie Airiją, Lietuvos ateitį, energetiką, Europos Sąjungą ir panašiai.
Rytis pasirodė esąs atsakingas už Lietuvos ryšius su Europos Sąjunga, o Eitvydas - už dvišalius Lietuvos ryšius su visom pasaulio valstybėm.

Vairuotojų pažymėjimai

Vienas iš pagrindinių mums rūpimų dalykų buvo lietuviškų vairuotojų pažymėjimų (ne)galiojimas Airijoje.
Rytis ir Eitvydas prisipažino nežinoję, jog lietuviški vairuotojo pažymėjimai negalioja Airijoje (na galioja, bet tik 1 metus). Taigi paprašė, jog apie tai primintume elektroniniu paštu ir pažadėjo, jog jeigu ir nepavyks nieko pasiekti, tai bent jau iškels šį klausimą diskusijose su Airijos valdžia.

Lietuvos ambasada Airijoje

Eitvydas Bajarūnas
Mums šiek tiek pasiskundus Lietuvos ambasados Londone darbu, išaiškėjo, jog 2003 metais Airijoje turėtų būti atidaryta Lietuvos ambasada. O iki tol, dar šiais, 2002-ais, metais Airijoje turėtų būti atidarytas Lietuvos Londono ambasados skyrius Airijoje.
Taip pat sužinojau, jog Lietuvos piliečiai Airijoje pametę pasą, turėtų kreiptis į Estijos ambasadą Dubline arba į Lietuvos ambasadą Londone.

Visokie kitokie dalykėliai

Kadangi vieno mano kolegos pravardė yra "prezidentas", tai mes su broliu visą savaitę smaginomės, kaip galėsime penktadienį per susitikimą pasakyti "Ė, prezidentas, paaiškink viceministrui..."
Na šito pasakyti beveik neteko bet visvien buvo smagu. Išgėrėme šiek tiek alaus, limonado ir kavos, aš ir mano brolis buvome pagirti, kad esame "šaunūs broliai". Aš pats išsiaiškinau, ko reikia, kad galėčiau tapti garbės konsulu (visai nedaug - Airijos pilietybės, pinigų, kad galėčiau išlaikyti nuosavą biurą ir noro). Privalumai būtū pakankamai nemaži - teisė prie savo vardo rašyti žodžius "garbės konsulas Airijoje" ir galimybė gauti diplomatinius numerius savo automobiliui.
Dar beveik pramušėme šiokį tokį finansavimą svetainei langas.net, mat šiuo metu ši svetainė teturi 5 MB vietos, kurie iš esmės jau visiškai eina į pabaigą.
Dar sutarėme pasistengti bendradarbiauti ateityje, nes iniciatyvos iš mūsų pusės yra, o Lietuvos valdžia bent jau stengiasi įgyvendinti požiūrį, jog Lietuva turi rūpintis savo piliečiais, kur jie bebūtų.

Santrauka

Dėl vairuotojų pažymėjimų - nežinojo, pažiūrės ką galima padaryti.
Lietuvos ambasada Airijoje bus atidaryta 2003 metais.
Bendradarbiavimas su URM įmanomas ir tikiuosi bus vykdomas.

į pirmą puslapį

teisines pastabos

Top 100

Created with Qixite

RSS

puslapio pradžia

Siūlymus, pastabas, klausimus siųskite adresu:
Visa šiuose Airijos skyriaus puslapiuose pateikta informacija yra svetainės www.langas.net/airija autoriaus nuosavybė. Informaciją galima platinti tik su sąlyga, jog tai daroma nemokamai. Visais kitais atvejais turite gauti mūsų leidimą platinti šią informaciją.