Langas.net Logo

65 - PLB pirmininkų suvažiavimas

[ Airija -> Pasakojimai -> 2005 metų reportažai -> 65 - PLB pirmininkų suvažiavimas ] [ Komentuoti ]
Jūs esate senoje Airijos skyriaus versijoje. Airijos skyrius perkeliamas į naują sistemą, galimi laikini nesklandumai. Naujoji versija - čia: www.langas.net/tp/airija

Pasaulio lietuvių bendruomenių pirmininkų suvažiavimas

PLB
2005 liepos 07 – 10 dienomis dalyvavau pasaulio lietuvių bendruomenių pirmininkų suvažiavime Trakuose. Už 6 kilometrų nuo renginio vietos tuo pat metu vyko ir Europos lietuvių jaunimo sąskrydis. Jaunimo sąskrydyje mus atstovavo Andra Vilimienė.

Naujosios emigracijos iššūkiai

Pirmąją dieną man teko pasisakyti tema “Naujosios emigracijos iššūkiai”. Pagrindiniai mano paminėti iššūkiai:
* Airiai žiūrį į imigrantų reikalą tik antirasizmo aspektu
* Lietuvių Airijoje sparčiai daugėjo per pastaruosius keletą metų, daugeliui naujai atvykusių, lietuvybės reikalai dar nerūpi – maga įsitvirtinti bei išspręsti buitines problemas.
* Bendruomenė jauna: organizatoriams dar trūksta patirties ir pasiskirstymo pareigomis.

Kreipimasis dėl mokesčių

Bandžiau įkalbėti pasaulio lietuvių bendruomenių pirmininkus pasirašyti kreipimąsi į Prezidentą, Premjerą ir Seimo pirmininką, kad norėtume, jog jie palaikytų siūlymus panaikinti papildomą pajamų apmokestinimą grįžtant į Lietuvą. Deja pirmininkai kreipimosi neparašė, tačiau buvo nuspręsta sudaryti darbo grupę, naujai to kreipimosi versijai sudaryti.
Su kitomis Europos lietuvių bendruomenėmis nusprendėme keistis informacija apie renginius, informacinių leidinių pavyzdžiais ir bandyti imtis bendrų projektų.

Pagyrimas

Saloje reklama
Nuo Ispanijos lietuvių sulaukiau pagyrimo, kad kiekviename Lietuvoje vykstančiame seminare dalyvauja vis kiti Airijos lietuvių atstovai - tikiuosi, jog ši tradicija tęsis ir toliau į bendruomenės veiklą įsitraukiant vis daugiau žmonių.

Mūsų įtaka Pasaulio lietuvių bendruomenei

Airijos lietuvių bendruomenė gavo 2 balsus Pasaulio lietuvių bendruomenės Seime. Bei 2 vietas Pasaulio lietuvių jaunimo kongrese vyksiančiame kitąmet Toronte, Kanadoje.

Langas.net

Rimas ir Bro prie lango
Buvau susitikęs su langas.net svetainės įkūrėju Rimu Čiuplinku.

Būsima mano nuotaka

Trakuose Per "Saloje" pažinčių skyrelį susipažinau su savo būsima nuotaka. Jinai skaitė laikraščio pažinčių skyrelį, susirado labiausiai jai patikusį skelbimą ir aš pasisakiau, kad tai mano skelbimas. :)

į pirmą puslapį

teisines pastabos

Top 100

Created with Qixite

RSS

puslapio pradžia

Siūlymus, pastabas, klausimus siųskite adresu:
Visa šiuose Airijos skyriaus puslapiuose pateikta informacija yra svetainės www.langas.net/airija autoriaus nuosavybė. Informaciją galima platinti tik su sąlyga, jog tai daroma nemokamai. Visais kitais atvejais turite gauti mūsų leidimą platinti šią informaciją.